29 października 2014

Diana Jankiewicz - Hello, Benjamin FW 2014

Nie mam zamiaru ukrywać swojego zamiłowania do rzemiosła i ręcznej pracy. Gdybym tylko mogła, wymieniłabym wszystkie sieciówkowe grzeszki na porządne ubrania i dodatki, które posłużyłyby nie tylko mi, ale trzem kolejnym pokoleniom. Jak to zrobić? Najlepiej zacząć od zakupów u Diany Jankiewicz.
Dobrze skrojone i ze szlachetnych materiałów - te dwie cechy wystarczą, żeby zainteresować mnie danym projektem. U Diany są też ciekawe kampanie, intrygująca kolorystyka (w końcu ktoś pokazał zieleń!) i detale, które nie pozwalają o sobie zapomnieć. Ale markę wyróżniają przede wszystkim piękne płaszcze. Ponadczasowe, eleganckie, szalenie kobiece. Szkoda, że w kolekcji wraca wyłącznie model z ubiegłej jesieni. Na osłodę - w wersji bardzo limitowanej. Każda z 23 sztuk o swojej unikatowości przypomina piękną, skórzaną metką z numerem. Płaszcze aż proszą się o odpowiednią oprawę. Skórzane, ręcznie robione rękawiczki i jedwabna sukienka to propozycja projektantki - mi do szczęścia brakuje jedynie kapelusza z dużym rondem. Idealny zestaw na jesienny spacer teraz... i za kilka lat, bez względu na przemijające trendy. Zastanawiam się tylko, czy nie przeszkadza mi, że kolekcja jest naprawdę skromna - jeden model płaszcza, jeden model sukienki. Kilka kolorów. Im dłużej o tym myślę, tym bardziej upewniam się w tym, że nad ilość przedkładam jakość.
Diana Jankiewicz - fb

Zdjęcia - Aleksandra Pavoni i Grzegorz Hospod, make up - Magdalena Wińska, włosy - Emilia Skubisz.

4 komentarze:

 1. wow, kolekcja jest przepiękna, bardzo kobieca i klasyczna, zauroczona jestem zdjęciami zu rzeczami!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również Tolu, nie mogłam od nich oderwać wzroku. Chciałam przymierzyć płaszcz, ale boję się, że to będzie nieszczęśliwa miłość :)

   Usuń
 2. Piękny ten zielony płaszcz i...rękawiczki. W ogóle zauważyłam, że w sumie tylko duże marki nie zapominają o dodatkach (czapki, szaliki). Tym bardziej cieszy, że tutaj też się pojawiają (nawet jeśli są tylko dodatkiem do stylizacji).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękne, piękne! Czekam na to, aż projektanci będą wchodzić między sobą w różnego rodzaju kolaboracje, tworząc spójne linie akcesoriów do ubrań :)

   Usuń