11 lipca 2011

Dorota Tomaszewska

Kiedy za oknem temperatura przekracza granice przyzwoitości, ciężko silić się na wymyślne stylizacje. Od samego myślenia o warstwach robi mi się gorąco, wcale nie chcę nosić paska, który niebezpiecznie zbliża materiał do skóry, nie mam zamiaru męczyć się w oryginalnych szpilkach - w takie upały najlepiej sprawdzają się proste sandałki. I proste stylizacje - wygoda jest tutaj ważniejsza niż efekt. Żeby w pełni nie pominąć tego drugiego (cały czas uważam, że skarpety i sandały oraz bikini w środku miasta to modowe samobójstwa, nieważne, co właściciele będą opowiadać o komforcie z tym związanym), można postawić na zdecydowaną i wyrazistą biżuterię. Moja propozycja? Dorota Tomaszewska.
Dorota studiuje na ASP w Łodzi, na wydziale Tkaniny i Ubioru, ze specjalizacją projektowanie biżuterii i form złotniczych. Nie boi wykorzystywać się różnorodnych materiałów - znajdziemy tutaj wytwory między innymi ze srebra, mosiądzu, alpaki, miedzi, drutu protetycznego, skóry... można wyliczać w nieskończoność! Efekt? Idealne do prostego zestawu na wieczorną imprezę, i tę na plaży, i w środku miasta. Mi w oko wpadły 3 okręgi, do których stworzenia przyczyniła się inspiracja... arenami olimpijskimi w Tokio - a dokładniej pływalnią.
Wśród innych ozdób znajdziemy kolejne geometryczne formy - między innymi mosiężną kulkę (wzory zaczerpnięto z twórczości Joana Miro) czy ciekawe pierścionki. Kilka z nich, które nawiązują do papierowych form origami, powieszono na sznurku. Wszystko to w obiektywie Follow The Swallows.
Link
Bransoletki to inspiracja ready-made

Wszystkie zdjęcia są autorstwa Artura Próchnickiego z Follow The Swallows. Prace Doroty Tomaszewskiej można znaleźć na jej blogu.

5 komentarzy:

 1. wszystko jest piękne + najpiękniejsza modelka pod słoncem Paulina Pola Ogórek <3

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja właśnie miałam ochotę na ,,architektoniczną'' biżuterię, trafiłaś Kasiu jak zwykle:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Biżu z pierwszego zdjęcia +stylizacja - bezbłędne!

  OdpowiedzUsuń
 4. @Aga: Bardzo ją lubię i już dłuuugo śledzę :)

  @Milena: Cieszę się, że trafiłam. Też mam na taką ochotę ;)

  @Jag: W ogóle świetne stylizacje, nie popełniono błędu przeładowania i biżuteria rzeczywiście odznacza się na tle ubrań. Like :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z pierwszego zdjecia biore wszytsko! Fantastyczna stylizacja :)

  OdpowiedzUsuń