28 czerwca 2011

inspirowane impresjonizmem - Agnieszka Kaźmierczak

Kobiecość i elegancja to cechy, które nigdy nie wyjdą z mody, choć niestety często pozostają niedocenione. Podane w ciekawej formie przyciągają wzrok - na dłużej niż przemijające trendy. Udowadnia to młoda projektantka, Agnieszka Kaźmierczak.
Jej ubrania są wysmakowane i łączą w sobie cechy ponadczasowej klasyki z czymś nowoczesnym, oryginalnym. Choć projektantka na poważnie dopiero zaczyna przygodę z modą, wszystkie rzeczy jej autorstwa są dojrzałe i doskonale wykończone. Najnowsza (i pierwsza spójna) kolekcja inspirowana jest impresjonizmem, w szczególności obrazami Moneta. Celem jest przedstawienie indywidualnych form, które składają się z cyklu spódnic. Wszystkie nałożone są na delikatne, cieliste body. Delikatne linie przeplatają się ze zdecydowanym wykończeniem, które nadaje całości charakteru.
To dopiero pierwsza kolekcja projektantki, wcześniejsze prace to głównie sukienki indywidualnego projektu. Według mnie zapowiada się ciekawie, warto więc ją obserwować. A patrząc na całość trochę bardziej pragmatycznie... nie obraziłabym się, gdyby ktoś postanowił mi sprezentować długą spódnicę, wykończoną czarną taśmą. Już widzę miliony okazji, na które idealnie by się nadała!
Wszystkie zdjęcia autorstwa Joanny Ciastowicz, modelka - Beata Paluszkiewicz. Kontakt z projektantką - facebook, e-mail.

5 komentarzy:

 1. cudowne projekty, cudowna sesja!

  OdpowiedzUsuń
 2. Na widok pierwszej spódnicy odebrało mi mowę: wprost nieziemska,już się skontaktowałam z projektantką:D

  OdpowiedzUsuń
 3. piękna ta pierwsza spódnica ! zdjęcia prześliczne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsza spódnica faktycznie cudowna, ale to co najbardziej mi się podoba to chyba te falbaniasty żabot na ostatnim zdjęciu. Sesja genialna!

  OdpowiedzUsuń
 5. Aga szyje pieknie kupiłam już u Niej kilka kreacji są fantastyczne !

  OdpowiedzUsuń