28 grudnia 2010

Kawałko

Ostatnio coraz rzadziej odczuwam jakiekolwiek większe zainteresowane kolekcjami młodych projektantów, nieznanych jeszcze w 'wielkim świecie'. Wrażenia są dwojakie - albo nuda i 'to już było', albo abstrakcja posunięta do tego stopnia, że zastanawiam się, co ja w ogóle oglądam i czy to, co brałam za spódnicę, nie jest jakimś zupełnie innym, nierzeczywistym wymysłem.


Za to moje zainteresowanie bez trudu zdobyła Ola Kawałko - jej kolekcja na obecny, jesienno-zimowy sezon już wcześniej zwróciła moją uwagę (zresztą spotkała się ona z wyjątkowo pozytywnym odbiorem nie tylko z mojej strony). Jednak to najnowszy, wiosenno-letni lookbook podbił moje serce. Proste formy, zdecydowane kroje, połączone z różnorodnymi materiałami idealnie się uzupełniają a całość wygląda na przemyślaną i dopracowaną w każdym szczególe. Z jednej strony projekty to 'wysokich lotów', z drugiej casualowa moda, w której bez problemu można wyjść z domu. Całość idealnie uzupełnia biżuteria Michała Wasiaka. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik!


Aleksandra idealnie wpisuje się w określenie 'młody i zdolny' - ta 20-latka uczy się w MSKiPU, ale jej nazwisko znajdziemy już w modowej prasie. A lista publikacji (jak na tak młodą projektantkę) jest imponująca - KMAG, Fashion Magazine, Fiasco Magazine, Exklusiv, dodatek Elle Polska Moda. Jej projekty można było oglądać także podczas tegorocznej edycji Fashion Business Conference w Warszawie. Relację z pokazu (poprzedzoną rewelacyjnym backstagem) można znaleźć na YouTube, a przygotowała ją zdolna Charlotte Rouge. (Przy okazji warto też zerknąć na modelkę z jej agencji - Meggie (04:07))Często czytając opis kolekcji, stworzony przez projektanta i porównując go z jego dziełami zastanawiam się, czy na pewno ktoś nie podmienił zdjęć - ciężko odnaleźć elementy, które zostały wymienione. W przypadku Oli mogę podpisać się pod każdym jej słowem - rzeczy z pewnością są nieoczywiste, nowatorskie i, jak wspomniałam wcześniej, funkcjonalne.W projektach Oli widać własny styl, który nie nudzi, a wprost przeciwnie - potrafi zaciekawić. Aż chce się więcej. I na więcej czekam, trzymając za panią Kawałko kciuki!Zdjęcia oraz informacje pochodzą z profilu Aleksandry Kawałko na Facebooku - tutaj. Autorem pięknego lookbooka jest Łukasz Brześkiewicz, modelka to Nadia (Rebel), makijażem i włosami zajęła się Katarzyna Demale.

1 komentarz: