15 sierpnia 2014

BELLE - METANOIA SS 2014

Nigdy nie mogłabym zostać projektantką. I to nie dlatego, że narysowanie prostej linii sprawia mi kłopot, a przyszycie guzika może się dla mnie skończyć wizytą na ostrym dyżurze (choć nie ukrywam, to dość istotne ograniczenia). Nie umiałabym poradzić sobie z dwiema siłami, które zmieniają się w ogromną presję - presja stworzenia czegoś nowego i presja posiadania rozpoznawalnego stylu. Czy da pogodzić się tak skrajne wymogi? Z podziwem przyglądam się tym, którym się to udaje. Dlatego właśnie - piąty raz! - na blogu pojawia się dziś BELLE i letnia kolekcja Metanoia.
Stworzyć jedną kolekcję... to wcale nie takie trudne. Stworzyć kilka kolekcji, sprzedawać je, zarządzać marką - to dopiero wyzwanie. Projektantów, którym się to udaje, jest oczywiście wielu (choć nadal modowych falstartów jest całkiem sporo). Magda Nowosadzka wie, co robić i miło patrzy się na to, jak nad Belle pracuje. Znów pojawiają się miękkie wiskozy w podstawowych kolorach: szarości, czerni, złamanej bieli. Zamiast pasków i kropek - charakterystyczne faktury. Róż zastąpiono błękitem, pojawiły się piękne spodnie (żałuję tylko trochę, że to sztuczny jedwab). Widać, że w każdej kolekcji więcej jest myślenia o formach, doborze materiałów, nowych rozwiązaniach. Dobrze widzieć też lookbook autorstwa Malwiny Sulimy - nie chce mi się wierzyć, że jej portfolio od wpisu o niej tak bardzo się rozrosło! Dobrze widzieć nie tylko ich współpracę, ale przede wszystkim - rozwój.
Wszystkie zdjęcia - Malwina Sulima, modelka - Paulina/Eastern Models,make up - Monika Konarzewska; fanpage i strona BELLE.

2 komentarze: