3 lutego 2014

RAW

W doborze marek, które chciałabym tutaj prezentować, jestem coraz bardziej selektywna. Im więcej polskich lookbooków widziałam, tym trudniej znaleźć mi coś, co wyróżnia się na tle poprzedników. Spójna estetyka i przemyślane działania niestety nadal należą do wyjątków. To chyba jeden z głównych powodów, dla których na bloga wracają "sprawdzone" nazwiska - Domi Grzybek, Natalia Siebuła, Ania Ławska. Mam nadzieję, że nie pomylę się, dopisując do listy kolejną markę - RAW.
 
RAW urzekło mnie kilkoma elementami. Po pierwsze - świetnie przygotowanym lookbookiem, za który odpowiada Marta Sinior. Tak podane ubrania po prostu przyjemnie się ogląda. Oczywiście i tak najważniejszy jest sam produkt. Ale ten, przynajmniej na zdjęciach, wygląda naprawdę zachęcająco. Niby zwyczajnie - ot, prosta koszulka, bluza. Ale na szczęście jest też coś więcej. Przyciąga kolor - granat (z nieznanych mi przyczyn trochę zapomniany) i bardzo miły odcień szarości, kojarzący się trochę z niebieskawym futrem Myszona. W ubraniach można dostrzec geometryczne rozwiązania, do których idealnym wyborem okazała się biżuteria Unikke Design. Linie proste zdominowały mini-kolekcję, raz surowo odcinając dwa rodzaje materiału, innym razem tworząc warstwową konstrukcję. Wszystko w wersji limitowanej. Żałuję, że chociaż na ubraniach linii jest sporo, produktowo powstała tylko jedna - "na górę". O spodniach RAW na razie możemy tylko pomarzyć, ale kto wie - może jeszcze się pojawią? Ostatnią rzeczą, która ujęła mnie w RAW, jest absolutna szczerość (i skromność) autorki. Bez owijania w bawełnę tłumaczy, że projektuje góry dlatego, że w tej chwili właśnie ten element garderoby najbardziej czuje. A na pytanie, kto za marką stoi, odpowiada (mam wrażenie, że trochę ze zdziwieniem) - "Za marką stoję ja".
Wszystkie zdjęcia - Marta Sinior, makijaż - Marta Sinior, modelka - Alexandra/Vox, scenografia - RAW, biżuteria - Unikke Design; fanpage i strona projektu.

4 komentarze:

 1. Na zdjęcia rzeczywiście miło się patrzy. Takie... idealne :) Kolory piękne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś w tym jest! I bardzo podoba mi się delikatny kolor na ustach modelki - pasuje do tych ubrań, do całości.

   Usuń
 2. Bardzo ciekawa kolekcja. W ogóle mam wrażenie, że to proste ubrania pasujące do wszystkiego, takie które można mieszać dowolnie. Fajne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! A przy tym nie są "przeproszczone" ;))) i coś się w nich dzieje. Mam nadzieję, że marka będzie podążać właśnie taką drogą!

   Usuń