15 stycznia 2014

Aga Prus FW 2013

Do niedawna praca szewca nie kojarzyła mi się z czymś kreatywnym. Wprost przeciwnie - chociaż pierwiastek jakości od zawsze łączył się w mojej głowie z rzemiosłem, estetycznie była to raczej podróż w przeszłość niż nadążanie za trendami. Dlatego cieszy mnie, że projektanci zrywają z takimi skojarzeniami, a chyba najbardziej znanym przykładem takich działań stała się Aga Prus. Co sezon powstają nowe modele, które są i świetnie wykonane, i bardzo współczesne - jak choćby rewelacyjne botki z ostatniej fotografii. Ostatnio powstały nawet pierwsze egzemplarze toreb, głównie pojemnych worków, którymi nie pogardziłby chyba nawet słynny Włóczykij. W końcu Aga Prus tworzy buty, które przeżyją niejedną wyprawę. Jak głosi hasło kolekcji - "Są rzeczy, które mają swoje historie". Tak wykonane, z pewnością będą nam towarzyszyć przez całe życie... albo chociaż w najważniejszych dla nas momentach.
Wszystkie zdjęcia - Tomasz Pasternak, modelka - Diana Gawronkiewicz, studio - Produkcja Artystyczna, pomysł - Aga Prus / Tomasz Pasternak. Zapraszam na fanpage i stronę Agi Prus.

8 komentarzy:

 1. W zeszłym roku Aga Prus miała u mnie na uczelni gościnny wykład. To był jeden z tych wykładów, które pokazują, że jakość jest naprawdę najważniejsza.
  Z początku nie byłam zachwycona, bo myślałam, że skończy się na pogadace pt."siadam, rysuję i oddaję do szewca". Było całkowicie inaczej. Aga Prus buty tworzy od samego początku do końca. Od zebrania miary z klienta do wysyłki.
  Takie buty, a nie te z czerwoną podeszwą, chciałabym mieć w szafie najbardziej. Bo byłyby moje. Od początku do końca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow - zazdroszczę takiego wykładu! To na Politechnice Łódzkiej goszczą takie osoby? Jeśli tak, to naprawdę można pogratulować takiej szkoły ;) Miałam przyjemność rozmawiać z Agą i wiem, że potrafi ciekawie opowiedzieć o tym co robi.
   A ostatnia myśl - przepięknie, zawsze się uśmiecham, kiedy czytam takie rzeczy! I podpisuję się:)

   Usuń
 2. Mam lekkiego świra na punkcie Agi Prus i jeden z jej projektów jest na liście moich "must-have" na kiedyś. Kiedy, trudno powiedzieć, ale prędzej czy później musi być mój.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie angielki i mokasyny cały czas są wysoko na liście marzeń. Kiedyś na pewno w nie zainwestuję... podzielam zauroczenie, bo sama nie mogę się im oprzeć :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Bardzo podoba mi się zamysł sesji - wydawałoby się, że buty ciężko przedstawić w kreatywny sposób...a tu proszę :)

   Usuń
 4. Jakoś nigdy nie mogłam się przekonać do polskich szewców…ale Aga jest inna i to widać w jej projektach. A torby…niedobrze, że wrzuciłaś ten link, niedobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie wykorzystuje historię i rzemiosło i je unowocześnia - tak trzymać :) Haha, dla Ciebie widzę ten duży wór i botki z ostatniego zdjęcia ;)

   Usuń