6 maja 2013

Welcome to the Dollhouse

Wbrew temu, na co zwykle narzekamy, są w Polsce projektanci, którzy się nie boją. Ryzykują doborem tkanin, chociaż kroje też nie należą do najłatwiejszych, lubią eksperymentować, stylizując sesje zdjęciowe i puszczać oko do klientów. Ich styl można rozpoznać od razu i wnoszą swoimi projektami tyle świeżości, że jedną kolekcją, nadrabiają pięć szaro-buro-nudnych propozycji innych twórców.
Katarzyna Górecka, bo między innymi o niej tu mowa, dopiero co pokazała się w Łodzi, zdobywając przy tym wyróżnienie polskiego Elle (gratulacje!), ale ja cofam się o jeden sezon - do obecnego, wiosenno-letniego i kolekcji Welcome to the Dollhouse. Jak na laleczkę przystało, uśmiechnięta modelka ma na sobie króciutkie sukienki i spódniczki w wzory, które minimalistę przyprawią najprawdopodobniej o zawał. Kwiatki, kropki, motylki, króliczki, a nawet jabłka - projektantka przekracza wszystkie zasady, tworząc rzeczy tak kiczowate i urocze, że... nie można się im oprzeć. Bo wypracowała sobie tym charakterystyczny styl, będący kombinacją ubrań grzecznej uczennicy z pierwszej ławki z przedszkolakiem z piekła rodem. A mówiąc kolokwialnie, przy okazji odwala naprawdę kawał dobrej roboty, dodając trochę humoru naszej ulicy. Bo taki przemyślany kicz (stylizacje zasługują na 6 z plusem - Monster Munch i plastry ze wzorkiem to nie tylko wiśnia, ale cała mieszanka koktajlowa na torcie!) da się zaakceptować. I polubić! Bo czy "normalna" kobieta może założyć coś z tej kolekcji? Oczywiście. Nie mam do tego żadnych wątpliwości! W końcu moda nie zawsze musi być brana całkiem na poważnie.

Wszystkie projekty - Katarzyna Górecka, zdjęcia - Malwina Sulima, as. fotografa - Jakub Deszczka, modelka - Alice/Rebel, MUA - Kasia Bańska, włosy - Michał Sadowski, as. stylisty -Julia Błaszczyk i Ola Nowakowicz, as. Dorota. Zapraszam na fanpage oraz stronę projektantki.

6 komentarzy:

 1. Sweterek z króliczkiem i płaszcz w owoce - moi faworyci. Ale widzę, że na razie jeszcze niedostępne w sprzedaży...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile dobrze pamiętam z tego, co wyczytałam na FB, w tym tygodniu kolekcja ma być w sprzedaży :) Sweter jest super. No i królik też ;)

   Usuń
 2. Jak dla mnie: super! Te wzory! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzory są świetne i Kasia co sezon potrafi nimi zaskoczyć!

   Usuń
 3. Kasia Górecka i Domi Grzybek - dwa kolorowe ptaki polskiej mody. Ok, są też inni (np. Szynkarczuk z neonami), ale tylko one dwie przychodzą mi na myśl, kiedy myślę o kolorach i wzorach. Dla mnie płaszczyk z ostatniego zdjęcia wygrywa. Chętnie bym przymierzyła:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szynkarczuk pokazała genialną kolekcję w Łodzi i...ucichła. Jej ostatni sezon to SS 2012 - wielka szkoda :( Ale faktycznie Domi i Kasia wyróżniają się na tle polskiej mody swoimi szalonymi pomysłami!

   Usuń