14 kwietnia 2012

Unikke Design

Kiedy myślę, że widziałam już wszystko i powoli odczuwam znudzenie, nagle pojawia się coś, co zmienia moje zdanie. Tym razem to Unikke Design, biżuteria... eklektyczna. Nowoczesna, i staromodna, surowa, ale ozdobna, łączy przeciwieństwa w lekki sposób, chociaż ma też w sobie coś ciężkiego. Prócz tego, że wygląda naprawdę dobrze (i potrafi zbudować cały strój - dla leniuchów i tych, którzy kochają prostotę, to idealne wyjście), bo "projekt nie jest zakończony dopóki nie jest wykorzystywany".
Z prostych, codziennych rzeczy tworzone są tu piękne, biżuteryjne formy. Łuski nabojów, ozdobione nieoszlifowanymi kamieniami tworzą futurystyczne, przyciągające wzrok kompozycje. Róża zatopiona w krystalicznej żywicy w ogóle nie przypomina prawdziwych kwiatów, raczej nowoczesną rzeźbę, z wnętrza londyńskiego Tate. Do przeszłości nawiązuje kolekcja Old Times New Memories, w której stare zdjęcia stają się ozdobą, kierującą spojrzenie na nasz dekolt czy nadgarstek. Czysta przyjemność noszenia!
Wszystkie zdjęcia, informacje - oficjalna strona Unikke Design.

14 komentarzy:

 1. Dokładnie podobne mam skojarzenia - najpierw pomyślałam, że będą to kolejne naszyjniki z kryształami. A tu taka niespodzianka ;-)! Naszyjniki ze zdjęciami chyba najbardziej mi się tu podobają, idealne połączenie czegoś osobistego i niezwykle oryginalnego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze widzieć, że można "ugryźć" znany temat od nowej strony! A w fotograficznych naszyjnikach świetne jest to, że możemy wysłać własne zdjęcia!

   Usuń
 2. Łuski nabojów - zawsze bardzo mi się podobały jeśli były wykorzystywane w biżuterii właśnie:) Fajne, oryginalne projekty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy pomysł :) Jestem zaskoczona.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł, niekonwencjonalny i dobrze wykonany, ze smakiem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Łuski z nabojami są bardzo ciekawym pomysłem. Nie wiem jednak czy nie miałabym obawy, że mogą wybuchnąć ;-))

  OdpowiedzUsuń
 6. Od dawna marzy mi się taki wybuchowy wisior, ale żeby był jeden na łańcuszku, a nie kilka. Ogólnie fajne projekty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że kwestia całkowicie do dogadania z projektantką :)

   Usuń
  2. W ofercie są również pojedyńcze łuski z kamieniami oraz pojedyńcze naboje:) wszystkie wyroby są ręcznie robione, więc bez problemu mogę wykonać wymarzony wybuchowy wisior:) Zapraszam do kontaktu mailowego- unikke@unikkedesign.com, proszę o informację, że z Efektów Ubocznych zrobimy zniżkę :)

   Usuń
 7. Dziękuję wszystkim za opinię, bardzo się cieszę, że tak jest odbierana moja biżuteria;)

  OdpowiedzUsuń