4 kwietnia 2011

Ewa Kaczmarek

Niebanalne fashion i piękne portrety. Do tego oryginalne makijaże i wysmakowane stylizacje. Można chcieć czegoś więcej? Tak. Duszy. Te prace zdecydowanie ją mają.


Zdjęcia Ewy Kaczmarek, 19-letniej pani fotograf z Łodzi, zaspokajają wszystkie moje zdjęciowo-estetyczne pragnienia. Pokazują modę, ale bez zapominania o tym, że fotografia to coś więcej a modelka to nie tylko żywy manekin. A co najważniejsze - są różnorodne. Każda kolejna sesja zaskakuje, brak tu miejsca na nudę. Ewa nie boi się eksperymentów. A to najlepszy przepis na sukces!


Na swoim koncie ma już współpracę z projektantami, między innymi Klaudią Cichoń i Ewą Łukowską. W skład 'zdjęciowej ekipy' wchodzą też osoby stawiające pierwsze kroki w tej branży. Ewa przyznaje, że jeśli kiedyś będzie mogła współpracować z kimś, kto kocha to, co robi, a przy tym jest szanowaną postacią świata mody - byłoby świetnie. Na razie cieszą ją nawet najdrobniejsze sukcesy.


Często na sesjach zdjęciowych zdarzają się zabawne sytuacje. Chyba każdy, kto brał udział w tego typu projektach może ich trochę wymienić. Oryginalne stylizacje wzbudzają ciekawość przechodniów a nawet (niestety) śmiech. Nasza pani fotograf opowiada też, że podczas jednej z sesji, przechodnie zaczęli robić modelce zdjęcia telefonem, traktując ją jako "atrakcję". Na szczęście podchodzi do tego z przymrużeniem oka, na tego typu zainteresowanie reaguje po prostu śmiechem. Czasem zdarza się też, że ktoś po prostu jest zaciekawiony zdjęciami, pyta w jakim celu są robione, zdarza się, że oferuje pomoc. Niestety, tych drugich w Polsce jest trochę mniej.Ewa jest tegoroczną maturzystką. A co planuje, jak widzi swoją przyszłość? Marzeniem są studia fotograficzne. Patrząc na jej prace, wcale nie dziwi mnie, że szczególnie interesują ją zdjęcia mody. Jeśli chodzi o moje zdanie... część jej prac spokojnie mogłaby być edytorialem jednego ze światowych lub rodzimych fashion magazines. Szkoda tylko, że w Polsce nadal tak popularne są zagraniczne przedruki a nie współpraca z młodymi, zdolnymi artystami.Wszystkie fotografie pochodzą z portfolio Ewy Kaczmarek. Blog | Facebook | Portfolio

12 komentarzy:

 1. Ekstra! Właściwie nie ma sensu tu sie zbytnio rozpisywać, bo jedno słowo wystarcza. Dziewczyna ma talent! Jakaś taka lekkość płynie z tych zdjęć, nie są przestylizowane, udziwnione. Dobra robota!

  OdpowiedzUsuń
 2. rzeczywiście świetne prace, eteryczne- takie jak kocham

  OdpowiedzUsuń
 3. rzeczywiście piękne zdjęcia...

  OdpowiedzUsuń
 4. zdjecie 3 to mój absolutny faworyt. Ewa Genialnie tworzy. zazdroszczę

  OdpowiedzUsuń
 5. @Aga : nie ma co zazdrościć, wiesz, że do Twoich fanów też się zaliczam :*

  OdpowiedzUsuń
 6. dziękuje bogu za to, że mam ją tak blisko i już dwa razy udało mi się ją wyciągnać na zdjecia:)Koki;D

  OdpowiedzUsuń
 7. co do tego przedrukowywania to w 100% się zgadzam

  OdpowiedzUsuń
 8. faktycznie zdjęcia robia wrażenie !

  OdpowiedzUsuń