17 kwietnia 2011

dziecięce zabawy w ulepszonej wersji

Nie znam kobiety, która jako mała dziewczynka nie bawiła się lalkami. Przebieranie, układanie fryzur, często wymyślanie nowych ubranek (ekscentrycznych to mało powiedziane!). Wraz z wiekiem rosły wymagania i miniaturowe ciuszki zostały zastąpione przez te prawdziwe, dla samej siebie. Niestety, wraz z tym przyszły pewne ograniczenia - kawałek materiału wokół pasa, który zachwycał na lalce i z powodzeniem w naszej wyobraźni uchodził za spódnicę godną haute couture, na nas samych wyglądałby raczej śmiesznie niż pięknie. Ograniczają też ceny, bo choć pewnie każda kobieta skrycie marzy o garderobie wypełnionej po brzegi luksusowymi markami, rzeczywistość nie zawsze na to pozwala.


Portal Looklet daje nam możliwości zabawy w (prawie) profesjonalną stylistkę. Do wyboru mamy aż 34 modelki (a ich liczba ciągle rośnie!), reprezentujące różne typy urody. Musimy zdecydować, jakie tło pasuje do naszego pomysłu i zastanowić się nad ewentualnymi efektami specjalnymi. A potem... zabawę czas zacząć! Ciuchów, jakie możemy wybrać, jest więcej niż możemy sobie wymarzyć. Wśród nich panuje ogromna różnorodność - znajdziemy elementy vintage, ubrania z sieciówek (np. z H&M i Zary) oraz cała masę designerskich projektów. Nie wychodząc z domu i nie wydając ani złotówki możemy wystylizować modelkę we wszystko, co wpadnie nam w oko (a ona nie będzie narzekać!). Wielkim plusem tego kreatora jest możliwość tworzenia warstw i zarządzania nimi - to my decydujemy, czy bluzka powinna być na spódnicy czy pod nią. Dzięki temu efekty są jeszcze bardziej realistyczne a zabawa dużo lepsza!


Wielka szkoda, że ten projekt szwedzkiego pochodzenia nie udostępnia też opcji "wydrukuj stylizację", która sprawiłaby, że wszystkie wybrane przez nas elementy staną się dla nas dostępne "na żywo" - prosto w naszej szafie ;). Jednak przy takiej ilości ubrań i dodatków, zapomnijmy na chwilę o tym drobnym negatywie i skupmy się na plusach. Masa inspiracji (warto zajrzeć do magazynu i przeglądać propozycje polecanych stylistów) oraz świetna zabawa - zdecydowanie warto wypróbować Looklet.Wszystkie stylizacje są mojego autorstwa i zostały wykonane za pomocą kreatora Looklet.

3 komentarze:

  1. bardzo fajna rzecz mega pomocna przy stylizacji! ogólnie to niedługo będą przymierzalnie online, a może już są;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Znam i kocham! Jak mam chwilę wolnego to zawsze tam zaglądam. Niby HM ma podobną opcję, ale te ichniejsze modelki jakieś takie niewyględne i za mało ubranek do zabawy:)

    OdpowiedzUsuń