22 czerwca 2015

A158 - Scotch Blue SS 2015

Chociaż w temacie mody dzieje się ostatnio tak wiele, że naprawdę trudno za wszystkim nadążyć, narzekaniom nie ma końca. Bo nic nowego, bo ilość, a nie jakość. Chyba trzeba po prostu zaakceptować naszą narodową cechę i przymknąć oko (i ucho) na te niemiłe słowa. Przecież dzieje się i dużo, i dobrze, i - co najbardziej istotnie - różnorodnie. Marce A158 nie tylko przypisuję powyższe cechy, a dodatkowo wrzucam do kategorii "mody myślącej" i z przyjemnością oglądam kolekcję Scotch Blue.


A158 po pierwsze myśli o jakości: żaden materiał nie pojawił się tu bez powodu, żadna z zaszewek nie trafiła na swoje miejsce przypadkowo. Po drugie: o koncepcie, bo marka to nie tylko proste ubrania, a raczej przyjemna alternatywa dla tych, którzy nieustannie podwijają rękawy i skracają nogawki. Najnowsza kolekcja to kolejny "wymiar" myślenia - o związkach mody i sztuki. Motyw niebieskiej taśmy w Scotch Blue nawiązuje do twórczości Edwarda Krasińskiego. Dosłowna cienka linia oddziela biel od czerni, tylko po to, żeby za chwilę zamienić się w przykuwającą wzrok plamę koloru. Jak zwykle u A158 pojawiają się dziewczęce plisy i grzeczne kołnierzyki, równoważące surowe i geometryczne cięcia. Dzięki temu, chociaż eleganckie, propozycje mają w sobie jakąś przyjemną (artystyczną?) nonszalancję. Chce się nosić nawet mając trochę więcej niż 158 centymetrów wzrostu.
A158 - www | fb | ig

Zdjęcia - Olga Ozierańska, modelka - Ginger From Wonderland, włosy i makijaż - Paulina Kurowiak

4 komentarze:

 1. Prześwietna jest ta kolekcja. Wstyd się przyznać, ale o marce słyszę już po raz kolejny, a nigdy nie miałam okazję poznać jej na żywo. Ta kolekcja wydaje się nieco inna od poprzedniczki, ale jak widzę - plisy pozostały :) Fajny detal.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że wkrótce poznasz też na żywo, bo ubrania są świetne! :)

   Usuń
 2. 5 sekundy na facebooku, jedno szybkie kliknięcie i padłam... te zdjęcia są GENIALNE! I takie w moim stylu... O matko...

  OdpowiedzUsuń