29 września 2012

Moda w Poznaniu: październik 2012

Postanowiłam sobie, że wszystkie sprawy związane z wydarzeniami będę kierować wyłącznie do zakładki "kalendarz", żeby uporządkować modne wydarzenia w jedną, spójną całość. I, jak to z zasadami bywa, właśnie zamierzam je złamać. Bo dla Poznania robię duży wyjątek, chociażby dlatego, że zwykle dzieje się tu znacznie mniej, niż w stolicy. Miłą odmianą jest październik, bo przez cały miesiąc będzie towarzyszyć nam moda. I to wyjątkowo dobrze wydana! 
Art And Fashion Festival to wydarzenie, którego, mam nadzieję, nie trzeba przedstawiać. To doskonały powód do tego, żeby Stary Browar odwiedzać codziennie, bo wydarzeń powiązanych z festiwalem jest naprawdę sporo. Po pierwsze - filmy. W cyklu AFF in Motion zobaczymy między innymi Political Dress i Szalona Miłość. Yves Saint Laurent. Dodatkowo w poznańskim Multikinie będzie można obejrzeć kilka naprawdę ciekawych klasyków kina -  cała lista dostępna tutaj. A to dopiero początek! Prócz tego odbędzie się cała seria wykładów poświęconych różnym aspektom mody. Przyznaję, że kilka z góry skreśliłam, ale na pewno wybiorę się na panel projektantów i wykład Moniki Kapłan o marketingu mody. Myślę, że warto zarezerwować sobie cały weekend na odwiedziny w SB - nawet, jeśli od Poznania dzieli Was trochę kilometrów. Maraton wykładów może być męczący, ale jestem pewna, że będzie to przyjemne zmęczenie. A w ramach odpoczynku i w przerwie między prelekcjami - zapraszam na kawę :)
 Wszystkie informacje o festiwalu znajdziecie też na stronie internetowej Starego Browaru.
Tuż przed AFF rozpoczyna się piąty już festiwal twórczości kobiet No Woman No Art. Jego program dotyka wielu dziedzin (sztuki wizualne, teatr, muzyka) i warto zajrzeć na stronę internetową, żeby zapoznać się z programem, ale wyjątkowo (z wiadomych względów) polecę tylko jedną część - modę. Nie wiem, czy znajdą się jeszcze miejsca na warsztaty, ale w programie przewidziano coś dla tych, którzy lubią bawić się fotografią, ubraniami i biżuterią. 7 października w Concordia Design odbywa się Fun Fashion Design Day. Prócz wspomnianych warsztatów przewidziano także kiermasz młodych projektantek. Spodziewam się tam głównie lokalnych twórców, ale zamierzam tam zajrzeć chociaż na chwilkę.

Dodatkowo zapraszam na dwa mniejsze (ale za to bardzo ciekawe) wydarzenia. Już 4 października odbędzie się pierwszy wykład Piotra Szaradowskiego - Moda w "Złotej klatce". Bywałam już na jego wykładach w ubiegłym sezonie i z czystym sumieniem mogę je polecić. A tym, którzy z jakichś względów dojechać do Poznania nie mogą - polecam jego bloga, Muzealne Mody (przy okazji - tutaj post o wykładach). Piotr prowadzi też warsztaty o modzie i sztuce w MNP - w tym miesiącu spotykamy się w muzeum drugi raz 12 października. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie muzeum.

Mam nadzieję, że widzimy się w Poznaniu. I to nie tylko z Poznaniakami :)

4 komentarze:

 1. Fajnie, że nie tylko w Wawie coś się dzieje:) Na wykład Piotra chętnie bym się wybrała, bo bardzo lubię czytać jego bloga. No i cóż, mam nadzieje, że w Poznaniu niebawem więcej imprez "fashion":)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam, jak kiedyś będziesz miała czas i ochotę to wpadaj!:D

   Usuń
  2. Jag, w Poznaniu w modzie dzieje się naprawdę dużo, i to nie tylko na targach mody dwa razy w roku, tylko może promocja nie jest zbyt efektowna. Warto do nas przyjeżdżać...

   Usuń
  3. Powiedziałabym, że nie ma żadnej promocji, staram się być na bieżąco z wszystkim, z czym tylko mogę a i tak o wielu wydarzeniach dowiaduję się po fakcie. Powiem więcej, niektórzy organizatorzy nawet nie raczą odpowiadać na wiadomości. Jeśli komuś, kto mieszka w Poznaniu, ciężko być na bieżąco, to co dopiero z resztą Polski :(

   Usuń