23 lutego 2012

Alotro

Miłośnicy rzucających się w oczy dodatków niech zacierają ręce, bo Alotro powinno się im spodobać. Ukryta za taką nazwą, pracuje Justyna Pacewicz, która proponuje ręcznie robione akcesoria. Do tej pory powstały dwie linie - Wstęgą przeplatane, czyli biżuteria z różnych rodzajów taśmy(!). Druga, Catterpillar Collar to geometryczne, filcowe kołnierze. Ideą projektów jest łączenie cech dodatków tekstylnych i biżuterii, dlatego przedmioty Alotro ciężko zaklasyfikować do jednej kategorii - balansując na granicy dwóch dziedzin, jednocześnie stają się czymś więcej.
Pierwszy raz spotkałam się z nią w poznańskim MonoSquare, zwróciła moją uwagę, bo czarna wstążka, chociaż dość masywna, miała w sobie urokliwą delikatność (której zapewne nie dostrzegłabym na zdjęciach - plus wycieczek osobistych). Mimo że wszystkie formy są dość duże, nie przytłaczają modelki. Podobnie jest z filcowymi kołnierzami, które niejednemu skojarzą się z subtelniejszą i bardziej nowoczesną wersją kryzy. To jeden z tych dodatków, który bardzo chciałabym zobaczyć w interpretacji "ulicy". Sama założyłabym go do prostej, czarnej sukienki albo dżinsów i miękkiego swetra. A Wy?
Wszystkie zdjęcia oraz informacje pochodzą z profilu Alotro na FB - zapraszam. Wybrane produkty dostępne są w MonoSquare oraz we Front Row (Poznań). Zdjęcia modelki - Igor Drozdowski.

11 komentarzy:

 1. na zdjęciach wygląda interesująco, ale faktycznie masywnie, chętnie zobaczyłabym ją na żywo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie, na żywo, były pozbawione tego uczucia. Nie mierzyłam, ale myślę, że już wystylizowane... to dopiero efekt ;)

   Usuń
 2. Odważna propozycja. Dla mnie osobiście chyba zbyt odważna, ale modelka prezentuje się ciekawie i z pewnością w połączeniu z prostą sukienką efekt musi być niesamowity :)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo ciekawy design, na pewno jest to dość oryginalne :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. za masywne jak dla mnie ;d

  +zapraszam do mnie na konkurs:)

  OdpowiedzUsuń
 5. fajne, wpadnij do mnie :*:*:*:*


  xD joke

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygląda intrygująco, ale trochę nie widzę w tym siebie. Dla mnie zbyt widoczne i dekoracyjne, ale dżinsy i miękki sweter mogłyby fajnie przełamać ich teatralny charakter.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego sama widzę je w prostym połączeniu - by stały się lżejsze :)

   Usuń
 7. Bardzo... bardzo futurystyczne. I dla mnie chyba dodatki muszą być metalowe, z kamieni, no i może skórzane:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja lubię wszystkie - w ubraniach bywam konserwatywna, ale w dodatkach uwielbiam szaleć:)

   Usuń