21 maja 2011

dziewczęco, swetrowo, kolorowo - Karolina Gerlich / Fashion Week Łódź 2011

Karolina Gerlich - choć to nazwisko na razie może Wam nic nie mówić, warto o nim pamiętać. Młoda projektantka dopiero wkracza w świat mody. Swoją debiutancką kolekcję zaprezentowała w cyklu pokazów OFF na Fashion Week Poland w Łodzi...a to coś znaczy!

Ta tkanina na żywo wyglądała rewelacyjnie!
W kolekcji przede wszystkim urzekły mnie tkaniny - cieszę się, że Karolina zaryzykowała, wybierając mocne, nieco orientalne wzory. Miłym zaskoczeniem był też kolor, "towar" deficytowy na tegorocznym tygodniu mody. Z chęcią przyjrzałabym się kolekcji bliżej... pod kątem poszerzenia własnej garderoby. Moje serce podbiły wełniane spodenki i dziewczęca pelerynka. Użycie grubych dzianin to zdecydowany plus - nie ma tutaj wątpliwości, o jakiej porze roku rozmawiamy.

Niektóre elementy przywodzą mi na myśl styl retro, są bardzo dziewczęce. Zdają się być wyjątkowo wygodne i idealne do noszenia na co dzień, choć niektóre wymagają nienagannej sylwetki. W pięknych, wzorzystych tkaninach jest z kolei coś eleganckiego i kobiecego, co sprawia, że ubrania nadają się na wiele okazji. Jedyną rzeczą, do której podchodzę wyjątkowo sceptycznie, są patchworkowe wstawki. Ten typ szycia przekonuje mnie wyłącznie na narzutach.
Jestem bardzo ciekawa, jak będą wyglądały kolejne kolekcje Karoliny Gerlich. Łódzki debiut należał do udanych. Młoda projektantka nie bała się ryzyka - szeroka gama kolorystyczna, wyraźne wzory i różnorodne materiały to tylko niektóre z cech, które wyróżniają jej projekty. Jest świeżo i oryginalnie, jeśli tylko jej styl nadal będzie można opisać tymi słowami - na pewno o niej jeszcze przeczytamy. Chociażby na Efektach Ubocznych! ;)
Grube swetry Karoliny mają w sobie coś eleganckiego - chcę znaleźć taki we własnej szafie!

Wszystkie zdjęcia są autorstwa Marka Makowskiego, pełna fotorelacja z pokazu Karoliny Gerlich - tutaj, relacja wideo dostępna jest na stronie TVP. Zapraszam też na oficjalny fanpage Karoliny.

3 komentarze:

  1. Trochę nie moja bajka, ale rzeczywiście odważne wzory, za to trzeba chwalić:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Słabe na maksa.Nic nowatorskiego.

    OdpowiedzUsuń
  3. @Anonimowy: To ciekawe, że najbardziej "konstruktywne" komentarze, dodają anonimowe osoby. Myślę, że jak na debiut, kolekcja udana, szczególnie, że jako jedna z niewielu (bardzo neiwielu) Karolina pokazała i kolory, i wzory.

    OdpowiedzUsuń