5 marca 2011

warsztaty dziennikarstwa modowego

Po sukcesie poprzednich dwóch edycji, pod koniec miesiąca możemy (albo i nie...) wziąć udział w Warsztatach Dziennikarstwa Modowego Glamour. Projekt skierowany jest do entuzjastów dziennikarstwa modowego, których w Polsce (na szczęście!) nie brakuje. Program przewiduje wiele ciekawostek - od zasad relacjonowania fashion weeków, przez informacje techniczne (np. dotyczące weryfikacji informacji) aż po wskazanie na kryteria, jakimi kierują się wydawnictwa, szukając pracowników. Z pewnością można poznać wiele praktycznych zagadnień. Gościem specjalnym będzie Ana Finel Honigman z Brytyjskiego Vogue'a. Brzmi ciekawie, a za taką trzydniową, pracowitą przyjemność trzeba zapłacić ponad 800 zł (debiutancka edycja zamykała się w kwocie mniejszej niż 700 zł).

Program kusi, nieco mniej oferta Sony (zdecydowanie wolałabym pracować na własnym egzemplarzu, z którym czuję głęboki, emocjonalny związek!), mogę zrezygnować z dostępu do takiego komputera na rzecz obniżenia ceny warsztatów ;) Ciekawi mnie, czy ktoś wybiera się na trzecią, marcową edycję? A może ktoś uczestniczył w poprzednich? Czekam na opinie.6 komentarzy:

 1. Rzeczywiście jest to ciekawe, bo w Polsce brakuje tego typu imprez i warsztatów, ale cena jest... spora ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. cena to połowa semestru na studiach trochę sporo,
  przy poprzednich organizowano konkursy i były do wygrania jakieś 2 miejsca nie wiecie gdzie jest możliwość wygrania czegoś takiego?

  OdpowiedzUsuń
 3. Strasznie, strasznie, strasznie chciałabym pójść:) Ale niestety cena jest zabójcza, a też wolałabym pracować na swoim laptopie, jeśli mogłoby to zmniejszyć ten koszt.
  Pozdrawiam,
  www.millesoffashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. @Modowy Maniak : Ideę popieram w 101%, cenę już nie ;)

  @Giulietta : Nic nie słyszałam o możliwości wygrania miejsc, jeśli się dowiem, to wrzucę tu jakieś info na ten temat.

  @Milles of fashion : Niestety, dla mnie też cena jest zabójcza. Po dodaniu kosztów podróży do Warszawy i noclegów.. no cóż, muszę odpuścić na starcie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. tak jak i reszta, szalenie bym chciała uczestniczyć, ale cena... :<

  OdpowiedzUsuń
 6. racja trochę się cenią, no cóż fachu uczy się przez całe życie, a najlepsza nauka to własna intuicja i podpatrywanie :)

  zapraszam do siebie - co nieco o modzie !
  po mojemu-bez warsztatu :)

  OdpowiedzUsuń