21 stycznia 2011

Haute Couture w Poznaniu

Tym razem post skierowany głównie do mieszkańców Poznania (oraz do tych, którzy w Mieście Doznań bywają przejazdem). Od jakiegoś czasu w Domu Bretanii, centrum kultury bretońskiej i francuskiej, odbywa się cykl wykładów poświęconych modzie, zatytułowanych "Paryskie Haute Couture i Prêt-à-porter w II połowie XX wieku". Niestety, dopiero niedawno dowiedziałam się o takich spotkaniach i nie miałam jeszcze przyjemności w żadnym uczestniczyć. Poprzednie wykłady z cyklu dotyczyły między innymi Balenciagi czy YSL. Następny przewidziany jest na luty - wyczekuję go z niecierpliwością!


Jeśli tylko będę mogła z pewnością udam się na kolejne spotkanie. W programie, prócz wymienionych wyżej, przewidziane są jeszcze trzy inne wykłady - kobiety T. Muglera i C. Lacroix, Anglicy w Paryżu czyli McQueen i Galliano oraz końcowy, związany z podsumowaniem minionych dekad Haute Couture.
Cykl prowadzony jest w Domu Bretanii (Stary Rynek) przez Piotra Szaradowskiego, który publikuje swoje artykuły w portalu Fashioner. Prowadzi także bloga - Muzealne Mody. Przeczytałam już prawie wszystkie jego publikacje w Internecie i zachęcam do tego każdego, który trochę bardziej interesuje się modą.


EDIT : Znam już dokładne daty kolejnych wykładów!
17.02 - poświęcony Karlowi
24.02 - Japończycy w Paryżu
Oba wykłady w DB, o 18:30.
Wszystkie informacje pochodzą ze strony internetowej Domu Bretanii. Można tam znaleźć opis poszczególnych wykładów z cyklu oraz dokładny adres.

3 komentarze:

 1. grrr 17 mnie nie ma, a 24 pewnie bede miala zajecia :/;/

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że Poznań tak daleko. Poszukam czegoś w Krakowie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. @lbm : niestety, mnie też nie ma 17 :C

  @Modowy Maniak : niestety, śledzę głównie wydarzenia w Poznaniu,z racji tego, że tam mieszkam, ale wiem, ze cały czas trwa tam wystawa pani fotograf, o której pisałam kilka postów wcześniej (Mandy Aurelia - J.Wzorek). Na facebookowym profilu EU jest więcej inf :)

  OdpowiedzUsuń